Завдяки комбінації високої температури і значної швидкості розплавлених часток покриття обладають спеціальними властивостями і забезпечують високу міцність зчеплення та щільність.
Міцність зчеплення напиленого шару в основному залежить від способу попередньої підготовки поверхні (рвана різьба, дробоструминна обробка, піскоструменеве обдування та ін.). Твердість напиленого металу визначається присадковим матеріалом та може досягати 50 HRC.
Розплавлені металеві частки потрапляють на основну деталь кристалізуються і зчіплюються з нею та утворюють суцільне покриття. При цьому товщина шару регулюється числом проходів металізатора та швидкістю його переміщення щодо поверхні на яку наноситься покриття.
Напилення металу дає можливість покривати поверхні деталей усіх матеріалів незалежно від форми поверхні. Із застосуванням процесу електродугової металізації відновлюють розміри зовнішніх поверхонь (вісей, шийок валів, штоків). Наносять антифрикційне покриття підшипників ковзання, відновлюють внутрішні діаметри зношених посадкових отворів від втулки, наносять захисні покриття практично на всі поверхні.
Електродугова металізація є високопродуктивним і економічним процесом, що дозволяє наносити покриття від кількох десятків мікронів до кількох міліметрів, при цьому, не викликає теплових деформацій оброюлюваних виробів і не призводить до структкрнних змін в матеріали, що покривається.